ବିଲେଇ ଖୋଜିଲେ ୩୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା, କ’ଣ ରହିଛି ବିଲେଇ ଭିତରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରତା

ପ୍ରିଜମ୍ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ: ପୋଷା ଜନ୍ତୁ ପ୍ରତି ମଣିଷର ଏକ ବିଶେଷ ଆକର୍ଷଣ ରହିଥାଏ। ମୁଖ୍ୟତଃ ବୁଲେଇ, କୁକୁରଙ୍କୁ ମଣିଷ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରିବା ସହ ପୋଷା କରି ରଖିଥାଏ ପୋଷା ଜନ୍ତୁକୁ କେତେକ ଲୋକ ନିଜ ପିଲାଙ୍କ ଭରି ସ୍ନେହ କରନ୍ତି। ତେବେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଜଣେ ମହିଳା ତାଙ୍କ ହଜି ଯାଇଥିବା ପୋଷା ବିଲେଇ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ୩୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ବିଲେଇ ଗତ ମାସରେ ଏକ ପୋଷା ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସାଳୟରୁ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲା।
ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ସେରିନା ନାଟୋ ତାଙ୍କ ବିଲେଇକୁ ପରିବାର ଯୋଜନା ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପରେ ଅସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ୩୪ ଜୁନ୍ ରେ ଜୁବୁଲି ହିଲ ଟ୍ରଷ୍ଟି ଭେଟ ମଲ୍ଟି ସ୍ପେସିଆଲିଟି ପୋଷା ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ଡାକ୍ତରଖାନାର ଅବହେଳା ହେତୁ ସେ ନିଜର ଆଠ ମାସର ବିଲେଇକୁ ହରାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ସେରିନା। ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ପଶୁମାନଙ୍କର ଯତ୍ନ ନେବା ପାଇଁ ତାଲିମ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ।
ତେବେ ସେ ଏକ ପୋଷ୍ଟର ଜାରି କରି ତାଙ୍କ ବିଲେଇକୁ ଖୋଜିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ମହିଳା ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦିଓ ଏହା ଏକ ବୁଲା ବିଲେଇ କିନ୍ତୁ ସେ ଏହାର ଯତ୍ନ ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ସହିତ ବହୁତ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି।
ନାଟୋ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ମଧ୍ୟ ଜୁନ୍ ୨୭ ରେ ରାୟଦୁରଗାମ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ପରେ ସେ ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିଦର୍ଶନ କରି ବିଲେଇକୁ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ବିଲେଇ ମାଲିକ ମଧ୍ୟ ପଶୁପାଳନ ବିଭାଗର ଆଞ୍ଚଳିକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ। ପଶୁ କଲ୍ୟାଣ ସଂଗଠନଗୁଡ଼ିକୁ ସେମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗକୁ ଆସିବାକୁ ସେ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.