ଆମେରିକୀୟ ନୌସେନାକୁ ଦେଖୁଥିଲା UFO, ହଠାତ୍ ଘଟିଲା କିଛି ଏଭଳି …

ପ୍ରିଜମ ନ୍ୟୁଜ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ପୁଣିଥରେ UFO ଓ ଏଲିଏନକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଆମେରିକାରୁ UFO  (Unidentified Flying Object) ସହିତ ଜଡିତ ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଏହି ଖବର ଆସିବା ପରେ ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ଆମେରିକାର ନୌସେନାର ଜାହାଜ USS ଓମାହାରୁ UFO ଦେଖା ଦେଉଥିବା ଘଟଣାର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ଗୋଲାକାର ଦେଖାଯାଉଥିବା ଜିନିଷ ପରେ ସମୁଦ୍ର ଭିତରକୁ ଚାଲି ଯାଏ ବୋଲି ଭାଇରାଲ ଭିଡ଼ିଓରେ କୁହାଯାଇଛି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଜାହାଜରୁ UFO ଦେଖିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଆମେରିକାର ନୌସେନା କର୍ମଚାରୀ ଥିଲେ। ଏହି ରେକର୍ଡିଂ USS ଓମାହାରେ ଲଗାଯାଇଥିବା କ୍ୟାମେରାରେ  କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଜାହାଜ ୨୦୧୯ରେ ସୋନ ଡିଏଗୋ ଉପକୂଳରେ ଥିଲା । ଭିଡିଓରେ ଦୁଇଜଣ କ୍ରୁ ସଦସ୍ୟ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିବାର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳେ, ଯେଉଁମାନେ କହୁଛନ୍ତି, ବାହା, ସେ ସମୁଦ୍ରକୁ ଗଲା ।

  ଭିଡିଓରେ, ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ ଯେ ଏହି UFO ପରି ଜିନିଷ ପ୍ରଥମେ ସମୁଦ୍ର ଉପରେ ଉଡିଥାଏ, ତାପରେ ନିମ୍ନ ଜଳ ଆଡକୁ ଯାଏ ଏବଂ ପରେ ହଠାତ୍ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଯାଏ । ଭିଡିଓ ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ଜେରେମି କର୍ବେଲ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଭିଡିଓ ସେହି ଦିନ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଛି ଯେଉଁଦିନ ଆମେରିକାର ନୌସେନାର ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ପାଇଲଟ୍ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସାଥୀମାନେ ପ୍ରତିଦିନ ଭର୍ଜିନିଆ ଉପକୂଳରେ ସମୁଦ୍ର ଉପରେ ଉଡ଼ୁଥିବା UFO ଗୁଡ଼ିକୁ ଦେଖୁଥିଲେ।

ଏନବିସି ନ୍ୟୁଜ୍ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆମେରିକା ପ୍ରତିରକ୍ଷା ବିଭାଗ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି ଯେ ଏହି ଭିଡିଓ ସାମରିକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ପେଣ୍ଟାଗନ୍‌ର ନାମବିହୀନ ଆରିଏଲ ଫେନୋମେନା ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ ଦ୍ୱାରା ଏହି ଫୁଟେଜ ସମୀକ୍ଷା କରାଯିବ। ପେଣ୍ଟାଗନ୍ ମୁଖପାତ୍ର ସୁଜାନ୍ ଗୋଗ୍ ଡେବ୍ରିଫ୍ କୁ ଏକ ଇମେଲରେ ନିଶ୍ଚିତ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ କରିପାରିବି ଯେ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ନୌସେନା କର୍ମଚାରୀମାନେ ନେଇଛନ୍ତି ଏବଂ UAPTF ଏହାକୁ ସେମାନଙ୍କ ପରୀକ୍ଷାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଛି। ମେ ୧୫ ରେ ଜେରେମି କର୍ବେଲଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ସେୟାର ହୋଇଥିବା ଏହି UFO ଫୁଟେଜକୁ ଟ୍ୱିଟରରେ ୯ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ଥର ଦେଖାଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ୱେବସାଇଟରେ ସେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ UFO ଗୁଡିକ “ଟ୍ରାନ୍ସମିଡିୟମ ସକ୍ଷମ” ପରି ଦେଖାଯାଉଛି – ଉଭୟ ବାୟୁ ଏବଂ ଜଳ ଦେଇ ଯାତ୍ରା କରିବାରେ ସକ୍ଷମ। ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ରିପୋର୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯେ ପାଣି ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପରେ ଏକ ଗୋଲାକାରଶିଳ୍ପ ମିଳିଲା ନାହିଁ। ତାହାର ସନ୍ଧାନରେ ଏକ ବୁଡ଼ାଜାହାଜ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା ତଥାବି କିଛି ମିଳିଲା ନାହିଁ।” କର୍ବେଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଫୁଟେଜ୍ ଜୁଲାଇ ୧୫, ୨୦୧୯ ରେ USS ଓମାହାରେ ନୌସେନା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published.