Connect with us

ଦେଶ ଓ ବିଦେଶ

ଏହି ଦେଶରେ ମହିଳାଙ୍କ ସୁନ୍ଦରତାରେ ପାଗଳ ସାରା ବିଶ୍ବର ପୁରୁଷ

Published

on

ପ୍ରିଜମ୍ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ: ନାରୀମାନଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟରେ କାହିଁ କେତେ ମୁନି ଋଷି ତରଳି ଯାଆନ୍ତି। ଯଦିଓ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହିଳାଙ୍କର ନିଜ ଭିତରେ ଏକ ଭିନ୍ନ ବିଶେଷତା ଥାଏ, କିନ୍ତୁ କେତେକ ସ୍ଥାନର ମହିଳାମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଦେଖା ଯାଆନ୍ତି, ସେମାନେ ନିଜ ସୁନ୍ଦରତା ପାଇଁ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଜଣାଶୁଣା। ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେହି ଭଳି କେତେକ ଦେଶଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ଜଣାଉଛୁ ଯେଉଁଠାରେ ମହିଳାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସୁନ୍ଦରତା ପାଇଁ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ।
ବ୍ରାଜିଲ- ବ୍ରାଜିଲ ଏହାର ଅନନ୍ୟ ଭୌଗୋଳିକ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ, ପ୍ରାକୃତିକ ଦୃଶ୍ୟ ପାଇଁ ବେଶ ଜଣାଶୁଣା। ଏଠାକା ମହିଳାମାନେ ଲୋକଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ବୃଦ୍ଧି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରମ୍ପରା ବିଷୟରେ ସଚେତନତା କରାଇବାରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାନ୍ତି। ସେ ନିଜକୁ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ ସନ୍ତୁଳିତ ରଖନ୍ତି। ଏହି ଦେଶରେ ଆୟୋଜିତ ଯେକୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଆଗରେ ରଖାଯାଇଥାଏ।


ଫ୍ରାନ୍ସ- ଫ୍ରାନ୍ସ ତାହାର ଚମତ୍କାର ମଧ୍ୟଯୁଗୀୟ ସହର, ସୁନ୍ଦର ଗ୍ରାମ, ବେଳାଭୂମି, ଏହାର ସଂସ୍କୃତି, ରୋଷେଇ ଏବଂ ମଦ ପାଇଁ ବେଶ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। ଏଠାରେ ରହୁଥିବା ମହିଳାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଚମତ୍କାର ଫ୍ୟାଶନ୍ ସେନ୍ସ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା। ସେମାନେ ପ୍ରକୃତିରେ ବହୁତ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଜୀବନକୁ ମୁକ୍ତ ଭାବରେ ବଞ୍ଚନ୍ତି। ସୁନ୍ଦର ହେବା ବ୍ୟତୀତ ଏଠାରେ ଥିବା ମହିଳାମାନେ ବିଭିନ୍ନ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି। ସେମାନେ ନିଜ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ସହିତ କାହାକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିପାରନ୍ତି।


ଋଷ– ଋଷର ମହିଳାମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। ତାଙ୍କ ଚେହେରାର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତା ସାମ୍ନାରେ ଯେ କେହିବି ଫିକା ପଡି ଯାଆନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳୀ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜିମ୍ନାଷ୍ଟ ଏବଂ ମଡେଲ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଏଠାରେ ଥିବା ମହିଳାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଆକର୍ଷଣୀୟ ନୀଳ ଆଖି ଏବଂ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଗଢନ ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପାଗଳ କରିଦିଅନ୍ତି।


ସ୍ୱିଡେନ-
ସ୍ୱିଡେନରେ ଥିବା ମହିଳାମାନଙ୍କର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ କମ୍ ନୁହେଁ। ଏଠାକା ମହିଳାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଲମ୍ବ ଶରୀର ଏବଂ ନୀଳ କିମ୍ବା ସବୁଜ ଆଖି ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା। ଅନ୍ୟ ଏକ ଜିନିଷ ଯାହା ସ୍ୱିଡେନ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର କରିଥାଏ ତାହା ହେଉଛି ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ମିଶ୍ରଣ। ଏଠାରେ ଶିକ୍ଷିତ ମହିଳାଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ସର୍ବାଧିକ। ଆଫଗାନିସ୍ତାନ- ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଇତିହାସ ଆରମ୍ଭରୁ ନିରାଶାଜନକ ଥିଲା। ଏଠାରେ ଥିବା ମହିଳାମାନେ ବହୁ ହିଂସା ଦେଖିଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ ଥିବା ମହିଳାମାନଙ୍କର ସରଳତା ଏବଂ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। ସେଠାରେ ଅନେକ ସୁନ୍ଦର ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ମହିଳା ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ସଫଳ ଅଭିନେତ୍ରୀ, ମଡେଲ ଏବଂ ବିୟୁଟି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସଫଳତା ହାତେଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଏଥି ପାଇଁ ଦେଶ ବାହାରକୁ ଯାଇଥିଲେ କାରଣ ଦେଶରେ ରହିବା ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ।


ଭାରତ- ଭାରତୀୟ ମହିଳାଙ୍କ ଆକର୍ଷଣୀୟ ମୁହଁ ଗଢ଼ନ, ସୁନ୍ଦର ଆଖି ଏବଂ କଳାଗାଢ଼ କେଶ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। ଏଠାକାର ମହିଳାମାନେ ଗୋଟିଏ ଶାଢ଼ୀ ଓ ସୁନ୍ଦର ହସ ଦ୍ଵାରା ସହଜରେ କାହାର ହୃଦୟ ଜିତି ପାରନ୍ତି।


ଇଟାଲୀ- ସଂସ୍କୃତି, ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦ ଏବଂ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଇଟାଲୀ, ଦେଶର ନିଜର ଆକର୍ଷଣ ରହିଛି। ଏଠାରେ ଥିବା ମହିଳାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ସେମାନଙ୍କର ଚମତ୍କାର ଫ୍ୟାଶନ୍ ସେନ୍ସ ପାଇଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। ଫ୍ୟାଶନ ଯୋଗୁଁ, ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷଣ ଆହୁରି ବଢିଯାଏ। ଇଟାଲୀ ମହିଳାମାନେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର ବିବେଚିତ ହୁଅନ୍ତି।


ତୁର୍କୀ- ଯେତେବେଳେ ବି ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ସୁନ୍ଦର ମହିଳାଙ୍କ କଥା ଉଠେ, ତୁର୍କୀ ପ୍ରଥମେ ଆସିବ। ଏଠାରେ ଥିବା ମହିଳାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସୁନ୍ଦର କେଶ ଏବଂ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା। ଭେନେଜୁଏଲା- ଦକ୍ଷିଣ ଆମେରିକାର ଉତ୍ତର ଉପକୂଳରେ ଅବସ୍ଥିତ ଭେନେଜୁଏଲା ପର୍ଯ୍ୟଟନ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା। ଏଠାରେ ଥିବା ମହିଳାମାନେ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ମୁକୁଟ ଭେନେଜୁଏଲା ମହିଳା ଜିତିଛନ୍ତି। ଅନେକ ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ ଏବଂ ମିସ୍ ୱାର୍ଲ୍ଡ ବିଜେତା ଏହି ଦେଶରୁ ଆସିଛନ୍ତି।


ପାକିସ୍ତାନ- ପାକିସ୍ତାନରେ ଏପରି ଅନେକ ସ୍ଥାନ ଅଛି ଯାହା ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର। ପାକିସ୍ତାନୀ ମହିଳାମାନଙ୍କର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବହୁତ ଅଲଗା। ଚର୍ମ ରଙ୍ଗ, ଲମ୍ବା ଘନ କେଶ ଏବଂ ରହସ୍ୟମୟ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଜଣେ ସହଜରେ ଆକର୍ଷିତ ହୋଇପାରେ।


ବ୍ରିଟେନ – ବ୍ରିଟିଶ ମହିଳାମାନଙ୍କ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ସ୍କିନ ଟ୍ୟୁନ ସେମାନଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ। ଏଠାରେ ଥିବା ମହିଳାମାନେ ସୁନ୍ଦର, ଶିକ୍ଷିତ ଓ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଅଟନ୍ତି। ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ରାଜନେତା ଏବଂ କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍ମାନେ ମଧ୍ୟ ବେଶ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାନ୍ତି।


ଆମେରିକା – ଏଠାକାର ଲୋକମାନେ ମୁକ୍ତ ମନ ଏବଂ ମୁକ୍ତ ଜୀବନଯାପନରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି। ଏଠାରେ ଥିବା ମହିଳାମାନେ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ଏକ ଚମତ୍କାର ଶୈଳୀରେ ଜୀବନଯାପନ କରନ୍ତି। ଆପଣ ଏଠାରେ ଥିବା ମହିଳାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୁନ୍ଦରତା ଏବଂ ବୁଦ୍ଧିର ଏକ ଚମତ୍କାର ମିଶ୍ରଣ ଦେଖିପାରିବେ। ୟୁକ୍ରେନ – ପୂର୍ବ ୟୁରୋପର ଏହି ବୃହତ ଦେଶ ଏହାର ଚର୍ଚ୍ଚ, କଳା ଉପକୂଳ ଏବଂ ବୃକ୍ଷ ଦ୍ୱାରା ଘେରି ରହିଥିବା ସବୁଜ ପର୍ବତ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା। ଏଠାକାର ମହିଳାମାନେ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ବହୁତ ବୋଲ୍ଡ ମଧ୍ୟ। ସୁନ୍ଦର ଚେହେରା ଏବଂ ଅନନ୍ୟ ଶୈଳୀ ହେଉଛି ଏଠାକା ମହିଳାମାନଙ୍କର ପରିଚୟ।

Advertisement
Advertisement

Trending