ଛାଡ଼ପତ୍ର ପରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଭାଗ ଦେବେନି ବୋଲି ୬ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଘର ପୋଡ଼ିଦେଲେ ବୃଦ୍ଧ

ପ୍ରିଜମ୍ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ: ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ଛାଡ଼ପତ୍ର ପରେ ସ୍ତ୍ରୀ ପିଲାଙ୍କ ଭରଣ ପୋଷଣ ପାଇଁ ସ୍ୱାମୀକୁ ସେଟେଲମେଣ୍ଟ ଆକାରରେ କିଛି ଅର୍ଥ ଦେବାକୁ ପଡିଥାଏ। ହେଲେ ଇଂଲଣ୍ଡରୁ ଛାଡପତ୍ରର ଏକ ଅଜବ ମାମଲା ସମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ ରହୁଥିବା ୭୫ ବର୍ଷିୟ ଜନ୍ ମ୍ୟାକକୋରୀ ଗତ ୨୦ ବର୍ଷ ଧରି କେନଫୋର୍ଡରେ ନିର୍ମିତ ଏକ ଘରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ରହୁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ହେବ ଖରାପ ହେବାକୁ ଲାଗିଥିଲା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଛାଡପତ୍ର ନେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ଏହି ଛାଡପତ୍ରରେ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ମ୍ୟାକଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିର ଅଧା ଅଂଶ ସେଟେଲମେଣ୍ଟ ଭାବରେ ଦେବାକୁ କୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ବ୍ୟକ୍ତି ଖୁସି ନଥିଲେ। ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ପଇସା ନ ଦେବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ମ୍ୟାକ୍ ନିଜ ହାତରେ ନିଜର ମୂଲ୍ୟବାନ ଘରକୁ ପୋଡି ପାଉଁଶ କରି ଦେଇଛନ୍ତି।
ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଘଟଣାର ତିନି ଦିନ ପରେ ମ୍ୟାକଙ୍କ ଘର ୫ କୋଟି ୬୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏଥିରୁ ପ୍ରାପ୍ତ ଅର୍ଥର ଅଧା ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଯାଇଥାନ୍ତା। ଏହି କାରଣରୁ, ମ୍ୟାକ୍ ମଦ୍ୟପାନ କରୁଥିବା ସମୟରେ ନିଜେ ଘର ପୋଡି ଦେଇଥିଲେ। ଘଟଣାର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ମ୍ୟାକ୍ ଘର ବାହାରେ ଏକ ଚେୟାର ପକାଇ ମଦ୍ୟପାନ କରିବା ସହ ନିଜ ଘର ଜାଳି ଛାରଖାର ହେଉଥିବାର ଦେଖୁଥିଲେ। ପୋଲିସ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମ୍ୟାକଙ୍କ ନାମରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି।
ଏହି ଘଟଣାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ମ୍ୟାକ୍ କୋର୍ଟରେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ନିଜ ଘର ସହିତ ବହୁତ ଜଡିତ ଥିଲେ। ସେ ସହ୍ୟ କରିପାରୁ ନଥିଲେ ଯେ ଯେଉଁ ଘରେ ସେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ଏତେ ଦିନ ବିତାଇଥିଲେ, ତାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ବିକ୍ରି ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି କାରଣରୁ ସେ ମଦ୍ୟପାନ କରି ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କୋର୍ଟ ପ୍ରମାଣ ପାଇଲେ ଯେ ସେ ନିଜେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟ ଜଳୁଥିବାର ସେ ଦେଖିଥିଲେ। ଏହା ପଛର କାରଣ କେବଳ ଘର ବିକ୍ରୟ ପରେ ସେ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଅଧା ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ।
କୁହାଯାଉଛି ଯେ ନୂତନ ମାଲିକମାନେ ଜୁନ୍ ୨୦ ରେ ଏହି ଘର ନିଜ ନାମରେ କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ। ହେଲେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଜୁନ୍ ୧୭ ରେ ଏଥିରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା। ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି ମ୍ୟାକଙ୍କ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା ରହୁଥିଲେ ବୋଲି ଜଣା ପଡିଛି। ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ତାଙ୍କ ଘରେ ବହୁତ ପୋଷାକ ଥିଲା। ସେ ତାଙ୍କ ପୋଷାକ କାଢ଼ିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ କିନ୍ତୁ ମ୍ୟାକ୍ ତାଙ୍କୁ ସେହି ସୁଯୋଗ ଦେଇନଥିଲେ। ତେବେ ନିଆଁ ଲଗାଇବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ନିଜ କୁକୁରକୁ ଘରୁ ବାହାର କରିଦେଇଥିଲେ। ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ମ୍ୟାକଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ ଥିଲା।
ଏହି ଘଟଣା ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ମ୍ୟାକ୍ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ କେବେ ଛାଡପତ୍ର ଚାହୁଁ ନାହାଁନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ହିଁ ଛାଡପତ୍ର ଚାହୁଁଥିଲେ। ସେ ଛାଡପତ୍ର ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କ ସଂସାର ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଚାହୁଁ ନଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। ଛାଡପତ୍ର ବିଷୟରେ ଯେତେବେଳେ କୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ମ୍ୟାକଙ୍କୁ ଅଧା ସମ୍ପତ୍ତି ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ, ସେତେବେଳେ ସେ ନିଜେ ସମସ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ଜାଳିଦେବାକୁ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ। ଏହା ଦ୍ଵାରା ନା ତାଙ୍କ ପାଖରେ କିଛି ସମ୍ପତି ବଞ୍ଚିବ ନା ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ କିଛି ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ସେ ଭାବି ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଏବେ ତାଙ୍କ ନାଁରେ କୋର୍ଟରେ କେଶ ଚାଲିଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.