ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ ବେଳେ ଖସି ପଡ଼ିଲା ଦୁଇ ବିମାନ ବିମାନ

ପ୍ରିଜମ ନ୍ୟୁଜ୍ ବ୍ୟୁରୋ: ମଝି ଆକାଶରେ ଅଘଟଣ । ଅବତରଣ ବେଳେ ଦୁଇଟି ବିମାନ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା । ବୁଧବାର ଆମେରିକାର କୋଲୋରାଡୋରେ ଘଟିଛି ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା । ତେବେ ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ ବିମାନରେ ଥିବା କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କ୍ଷତି ହୋଇନାହିଁ । ସିଏନ୍ଏନ୍ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଦୁଇଟି ଛୋଟ ବିମାନ ଡେନଭର ନିକଟରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ପାରାଚ୍ୟୁଟ୍ ସହାଯ୍ୟରେ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବରେ ଭୂମିରେ ଅବତରଣ କରିଥିଲା। ବିମାନରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଏକ ସିରସ୍ SR22 ତଳେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ।

 ଦ୍ୱିତୀୟ ବିମାନ ମେଟ୍ରୋଲିନର୍ ମଧ୍ୟ ନିକଟ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଅବତରଣ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା । Arapahoe କାଉଣ୍ଟି ସେରିଫ୍ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ମୁଖପାତ୍ର ଡେପୁଟି ଜନ୍ ବାର୍ଟମ୍ୟାନଙ୍କ ସୂଚନା  ଅନୁଯାୟୀ,  ବିମାନରେ ଏକମାତ୍ର ପାଇଲଟ୍ ଥିଲେ । ଅବତରଣ ପରେ କିଛି ଆହତ ହୋଇଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ହଁ, ବିମାନର ପଛ ଭାଗରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଛି।

ସେପଟେ Arapahoe କାଉଣ୍ଟି ସେରିଫ୍ ବିଭାଗ, ଦୁର୍ଘଟଣାସ୍ଥଳର ଏକ ଫଟୋ ସେୟାର କରି କହିଛି ଯେ, ବିମାନରେ ଥିବା ଦୁଇ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଆହତ ହୋଇନାହାନ୍ତି । ଅପରପକ୍ଷେ ବାର୍ଟମ୍ୟାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ଭାବୁଛି ଚମତ୍କାର ଏକ ଭଲ ଶବ୍ଦ । ଏହା ‘ଲଟେରୀ ଜିତିବା’ ଭାଗ୍ୟ ପରି ।  ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦୁର୍ଘଟଣାର ଭଗ୍ନାବଶେଷ ବହୁଳ ଭାବରେ ଛିନ୍ନଭିନ୍ନ ହୋଇ ପଡ଼ିଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ଜାତୀୟ ପରିବହନ ସୁରକ୍ଷା ବୋର୍ଡ ଏକ ଟୁଇଟ୍ ଜରିଆରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦୁଇଟି ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ବେଳେ ଏହି ଅଘଟଣ ଘଟିଥିଲା। ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.