ଦାନ୍ତରେ ଟ୍ରକ୍ ଟାଣି ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ କଲେ ବ୍ୟକ୍ତି

ପ୍ରିଜମ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ:ସମସ୍ତେ ସର୍ବଦା ମଜଭୁତ ଓ ଫିଟ୍ ରହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି । ତେବେ ଶରୀର କିମ୍ବା ଦାନ୍ତର ଶକ୍ତି ବଜାୟ ରଖିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ପକ୍ଷେ ସହଜ ନୁହେଁ। ଯେଉଁମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କ ପରି ଦୃଢ଼ ଦାନ୍ତ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ , ସେମାନେ ତାଙ୍କ ଦାନ୍ତର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି, ତେବେ ତୁମେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଥରେ ଭେଟିବା ଉଚିତ୍, ଯିଏ ତାଙ୍କ ନାମକୁ ଦାନ୍ତର ଶକ୍ତିରେ ଗିନିଜ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଦାନ୍ତରେ ଏପରି ଏକ କୀର୍ତ୍ତିମାନ କରିଛନ୍ତି ଯେ କେହି ଶୁଣି ଚକିତ ହୋଇଯିବ। ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଗିନିଜ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଦାନ୍ତରେ ପ୍ରାୟ ୧୬,୦୦୦ କିଲୋଗ୍ରାମ ଓଜନର ଏକ ଟ୍ରକ ଟାଣିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ନାମ ଗିନିଜ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଛି। ସେ ଦାନ୍ତରେ ଜିସ୍ ଟ୍ରକ୍ ଟାଣିଥିଲେ, ଏହା ସବୁଠାରୁ ଭାରୀ ଟ୍ରକ୍ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ।

ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ ଆଶ୍ରାଫ ସୁଲେମାନ, ଯିଏ ବି ତାଙ୍କ ଦାନ୍ତର ମଜଭୁତ କଥା ଦେଖିଥଲା, ସେ ଦାନ୍ତର ଶକ୍ତି ଉପରେ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଯିବ। ତାଙ୍କର ଦନ୍ତ ଚିକିତ୍ସକଙ୍କ ନାମ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ବ୍ୟଗ୍ର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।ଯିଏ ଭିଡିଓ ଦେଖୁଛି ସିଏ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଉଛି । ଟ୍ରକ୍ ଟାଣୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପରେ କିଛି ଲୋକ ନିଜ ଦାନ୍ତ ସଞ୍ଚୟ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। କେତେକ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ସାହସ ଏବଂ ଶକ୍ତିକୁ ବେଶ୍ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି । ମିଶରର ଇସମାଇଲିଆରେ ଆଶରଫ ମହୋସ ମହମ୍ମଦ ସୁଲେମାନ ଏହି ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଦାନ୍ତର ଶକ୍ତି ପ୍ରମାଣ କରିବା ପାଇଁ ସେପରି କିଛି କରିନଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଭାରୀ ଟ୍ରକକୁ ସିଧାସଳଖ ଟାଣି ନେଇ ଲୋକଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ସୁଲିମାନ ଦାନ୍ତରେ ଟାଣିଥିବା ଟ୍ରକ୍ ଯାହା ପାଇଁ ସେ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ​​ଏହାର ଓଜନ ୧୫,୭୩୦ କିଲୋଗ୍ରାମ ଥିଲା। ତେବେ ଲୋକମାନେ ଭିଡିଓଟି କୁ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ସେୟାର କରିବା ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *