ମାତ୍ର ୩ ଶବ୍ଦରେ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ଲେଖିଲେ ବ୍ୟକ୍ତି

ପ୍ରିଜମ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ: ଚାକିରି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଆଜିକା ଯୁଗରେ ଚାକିରିର ଗୁରୁତ୍ୱ ଅଧିକ ବଢ଼ି ଯାଇଛି। ଚାକିରି ବିନା ସମ୍ମାନ କିମ୍ବା ପ୍ରେମ ମିଳେ ନାହିଁ ବୋଲି ଆଜିକା ସମୟରେ ଲୋକେ ଭାବନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ଲୋକମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମ୍ପର୍କ ଏବଂ ଦାୟିତ୍ଵ ଅପେକ୍ଷା ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଯେପରିକି ମାଲିକ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ପ୍ରକାଶ ନକରନ୍ତି, ନଚେତ୍ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇ ଚାକିରି ଛଡେଇ ନେବାର ଭୟ ରହିଥାଏ ଲୋକମାନେ ଭୟ ଏବଂ ଚାପରେ ଚାକିରି କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି ମଧ୍ୟ। କିନ୍ତୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ରରେ ଦେବାରେ ଏପରି ସାହସ ଦେଖାଇଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ ପ୍ରଶଂସା ନକରି ରହି ପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି।

ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟ @MBSVUDU ରେ ଏପରି ଏକ ଇସ୍ତଫାପତ୍ର ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଯେଉଁଥିରେ କର୍ମଚାରୀ କେବଳ ତିନୋଟି ଶବ୍ଦ ଲେଖି ଚାକିରି ଛାଡିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କ ଶୈଳୀ ଏବଂ ସାହସ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ଯେଉଁଠାରେ ଘରୋଇ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲୋକମାନେ ନିଜ ମାଲିକଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ଏହି ସମୟରେ, ଏପରି ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ ଥିଲେ, ଯିଏ କେବଳ ‘ ବାଏ ବାଏ ସାର୍’ ଲେଖି ଚାକିରୀକୁ ବିଦାୟ ଦେଇଛନ୍ତି।ଏହି ଇସ୍ତଫାପତ୍ର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଯାହା ପଢ଼ିବା ଆରମ୍ଭ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଶେଷ ହୋଇଯାଉଛି । ଅନେକ ଥର ସେହି ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ପଢ଼ିବା ପରେ ଏହାର ଫଳାଫଳ ହେଲା ଯେ ଏଥିରେ କେବଳ ତିନୋଟି ଶବ୍ଦ ଲେଖାଯାଇଥିଲା। ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ କର୍ମଚାରୀ କମ୍ପାନୀକୁ ବିଦାୟ ଦେଇଥିଲେ।

ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଏପରି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ତଥା ଖୋଲାଖୋଲି ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ଦେଖି ନଥିବେ । ଯେଉଁଠାରେ କର୍ମଚାରୀ ସମସ୍ତ ଅଟାଚମେଣ୍ଟ ଏବଂ ସ୍ନେହ ଛାଡି ‘ବାଇ ବାଇ ସାର୍’ ଲେଖିଥିଲେ।ଭାଇରାଲ୍ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ରର ଫଟୋ ସେୟାର କରିବା ସହିତ ଏହାର କ୍ୟାପସନ୍ ଦିଆଯାଇଥିଲା -‘ ସିମ୍ପ୍ଲ’। ବାସ୍ତବରେ, ଆପଣ ଏପରି ଏକ ସରଳ ଏବଂ କ୍ଷୁଦ୍ର ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ଦେଖି ନଥିବେ । ସାଧାରଣତଃ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଇସ୍ତଫା ସମୟରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଏବଂ ଚିତ୍ତାକର୍ଷକ ଜିନିଷ ଲେଖନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କର ଅତୀତର ଅଭିଜ୍ଞତା, ସହଯୋଗ ଏବଂ ବସ୍ ଏବଂ ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କଠାରୁ ଶିକ୍ଷା କରି ଭବିଷ୍ୟତରେ ପୁନର୍ବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ ନିଜକୁ ଭାଗ୍ୟବାନ ମନେ କରନ୍ତି। ଯାହାଦ୍ୱାରା କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଅଭାବ ରହେ ନାହିଁ କିମ୍ବା ଭବିଷ୍ୟତରେ ପୁରୁଣା ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କ ସହିତ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଲଜ୍ଜିତ ହେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଏହି କର୍ମଚାରୀ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ସାହସୀ ଅଟନ୍ତି, ଯିଏ ସମସ୍ତ ଭ୍ରମ, ଭୟ ଛାଡି ବିଦାୟ ଦେଇ ଚାଲିଗଲେ। ତେବେ ଏହି ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ଏବେ ବେଶ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *