Connect with us

ଦେଶ ଓ ବିଦେଶ

ଗଛ ସହ ରୋମାନ୍ସ କରନ୍ତି ମହିଳା, ପୃଥିବୀକୁ କରନ୍ତି ପ୍ରେମ

Published

on

ପ୍ରିଜମ୍ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ: ପ୍ରେମ କାହାକୁ ବି କେତେବେଳେ ହୋଇପାରେ। ପ୍ରେମର କୌଣସି ସୀମା ନଥାଏ। ପ୍ରେମ କୌଣସି ଜିନିଷ ପ୍ରତି ହୋଇପାରେ। କେତେକ ଲୋକ ନିଜକୁ ନିଜେ ପ୍ରେମ କରି ବସନ୍ତି। ଆମେରିକାର ଆନି ସ୍ପ୍ରିଙ୍କଲ୍ ଏବଂ ବେଥ୍ ଷ୍ଟିଫେନ୍ସଙ୍କୁ ଏପରି ଏକ ସୀମାହୀନ ପ୍ରେମ ହୋଇଛି। ଦୁହେଁ ୨୦୦୪ ମସିହାରେ ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରିଥିଲେ ଯେ ସେମାନେ ଗଛକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ପ୍ରେମ ଟିକିଏ ଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର। ଏହି କାରଣରୁ, ଦୁହେଁ ୨୦୦୮ ମସିହାରେ ଗଛକୁ ବାହା ହୋଇଥିଲେ। ଏବେ ଦୁହେଁ ସର୍ବସମ୍ମୁଖରେ ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଉଭୟ ନିଜକୁ ଇକୋସେକ୍ସୁଆଲ୍ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ୨୦୦୮ ରେ, ଦୁହେଁ ପ୍ରାୟ ତିନି ଶହ ଲୋକଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଗଛ ସହ ବିବାହ କରିଥିଲେ। କାଲିଫର୍ନିଆର ସାଣ୍ଟା କ୍ରୁଜରେ ଏହି ବିବାହ ସମାରୋହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ବିବାହର ଫଟୋ ଦେଖିଥିଲେ। ପ୍ରଥମେ ଲୋକମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରିନଥିଲେ ଯେ କେହି ଜଣେ ଗଛକୁ କିପରି ବିବାହ କରିପାରିବ? କିନ୍ତୁ ପରେ ତାଙ୍କର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଥିଲା।
ଆନି ସ୍ପ୍ରିଙ୍କଲ୍ ଏବଂ ବେଥ୍ ଷ୍ଟିଫେନ୍ସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୃଥିବୀ ଆମର ପ୍ରେମିକ। ଆମେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପାଗଳ। ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ମଜବୁତ କରିବାକୁ ସେ ଏକ ଗଛକୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଆନି ସ୍ପ୍ରିଙ୍କଲ୍ ଏବଂ ବେଥ୍ ଷ୍ଟିଫେନ୍ସ ୨୦୦୩ ରେ ସାନ ଫ୍ରାନ୍ସିସ୍କୋର ରାଉଟର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଦୁହେଁ ପୃଥିବୀକୁ ପ୍ରେମ କରିବା କଥା ପରସ୍ପର ସହ ସେୟାର କରିଥିଲେ। ଉଭୟ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ ଯେ ସେମାନେ ମଣିଷ ଅପେକ୍ଷା ଗଛ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଆକର୍ଷିତ ହୋଇଥିଲେ। ତେଣୁ ସେମନେ ହୃଦୟଙ୍ଗମ କଲେ ଯେ ସେ ପୁଅମାନଙ୍କୁ ନୁହେଁ ଗଛକୁ ପ୍ରେମ କରନ୍ତି ଏବଂ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଆନି ସ୍ପ୍ରିଙ୍କଲ୍ ଏବଂ ବେଥ୍ ଷ୍ଟିଫେନ୍ସ ଗଛକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ଉଭୟ ପୃଥିବୀ ସହ ରୋମାନ୍ସ କରୁଥିବା ବେଳେ ପଥର ସହିତ ପ୍ରେମ ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତି। ସେ ପଥରକୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରନ୍ତି। ଉଭୟ ଜଳପ୍ରପାତକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୃଥିବୀରୁ ସେମାନେ ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ଆରାମ ପାଆନ୍ତି। ସେ ଗଛଗୁଡ଼ିକୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରି ପାଦରେ ସେମାନଙ୍କର ମୂଳ ଘସନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଉଭୟ ଗଛ ସହିତ ରୋମାଣ୍ଟିକ କଥାବାର୍ତ୍ତା ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ଉଭୟ ମହିଳା ସମଲିଙ୍ଗୀ ଏବଂ LGBT ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି। ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ କାହାଣୀର ଏହି ପ୍ରେମ ପୃଥିବୀର ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଗଛର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବ। ସେମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଯଦି ତୁମେ କାହାକୁ ଭଲ ପାଅ, ତେବେ ତୁମେ ତାଙ୍କୁ କ୍ଷତି କରିପାରିବ ନାହିଁ । ଏହା ଗଛକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବ।

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending