ଦିନରେ ଅଢେଇ ଘଣ୍ଟା କାମ କରି ମାସରେ ୮ ଲକ୍ଷ ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି ମହିଳା

ପ୍ରିଜମ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ: ଦୁନିଆର ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଭାବନ୍ତି ଯେ ଶିକ୍ଷାସମାପ୍ତି ପରେ ତାଙ୍କୁ ଏପରି ଚାକିରି ମିଳିନ୍ତା କି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ କମ୍ କାମ କରିବେ ଏବଂ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ପାଇବେ । ଏକ ସମୟରେ ଲୋକମାନେ ଏହା କରିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖୁଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଆଜିକା ଟେକ୍ନୋଲୋଜିର ଯୁଗରେ ସବୁକିଛି ସମ୍ଭବ । ଆଜିର ସମୟରେ, ବହୁତ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କେବଳ କିଛି ଘଣ୍ଟା କାମ କରି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଝିଅ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ଯିଏ ସପ୍ତାହରେ ମାତ୍ର ୨୦ ଘଣ୍ଟା କାମ କରେ ଏବଂ ଆଠ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରେ । ଯଦି ଦେଖାଯାଏ, ତେବେ ମହିଳା ଜଣକ ଦିନକୁ ୨ ଘଣ୍ଟା ୩୦ ମିନିଟ କାମ କରନ୍ତି।

ଆମେରିକାର ଜର୍ଜିଆରେ ରହୁଥିବା ମ୍ୟାଡି କୋଲେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ, ଯିଏ ତାଙ୍କ ସୃଜନଶୀଳ ପ୍ରତିଭା ହେତୁ ବର୍ଷକୁ ୯୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରନ୍ତି । ତେବେ କୌତୁହଳର ବିଷୟ ହେଉଛି ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଭାରତରେ ରହି ଏତେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି କାମ କରିପାରିବେ । ବାସ୍ତବରେ ମ୍ୟାଡି ଜଣେ ଇଂଲୁଏନ୍ସର୍ ଯିଏ ବଡ ବ୍ରାଣ୍ଡ ପାଇଁ କଣ୍ଟେଣ୍ଟ ଲେଖିବା କାମ କରନ୍ତି। ଯାହାଦ୍ୱାରା ଦର୍ଶକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଉତ୍ପାଦ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ବଜାରରେ ସେହି ଉତ୍ପାଦର ଚାହିଦା ବଢ଼ିଯାଏ।ନ୍ୟୁୟର୍କ ପୋଷ୍ଟରେ ପ୍ରକାଶିତ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ମ୍ୟାଡିଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ପିଲାଦିନ ଏହି ସହରରେ କଟିଥିଲା ​​। ଅଧ୍ୟୟନ ସମାପ୍ତ କରିବା ପରେ, ମ୍ୟାଡି ଜବ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିନଥିଲେ, ସେ ଏକ ବୃତ୍ତି ବାଛିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ କେବଳ କିଛି ଘଣ୍ଟା ସମୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ସେ ଏକ ଭଲ ଚାକିରିରେ ପାଇଥିବା ବେତନଠାରୁ ଅଧିକ ରୋଜଗାର କରି ପାରିବେ।

ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ବିଷୟ ହେଉଛି ଯେ ମ୍ୟାଡି ଯେଉଁ ବୃତ୍ତିରେ ଅଛନ୍ତି, ଏଥି ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ନୁହେଁ ଯେ ଅନ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଇଂଲୁଏନ୍ସର୍ ମାନଙ୍କ ପରି ଆପଣଙ୍କର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଅନୁସରଣକାରୀ ରହିଥିବେ କିମ୍ବା ଆପଣ ବହୁତ ଅଧ୍ୟୟନ କରିଛନ୍ତି। ତୁମ ଭିତରେ କେବଳ ସେହି ସୃଜନଶୀଳତା ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ ଯେ କେଉଁ ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଆଡକୁ ଆକର୍ଷିତ ହେବା ଲାଗିବେ ତାହା ଦେଖିବା ଦରକାର।ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ମ୍ୟାଡି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏହି କାମକୁ ଭଲ ସ୍ତରରେ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରଥମ ମାସରେ ସେ ଚାରି ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢ଼ିଥିଲା ଏବଂ ଏବେ ସେ ଉତ୍ପାଦ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଲେଖୁଥିବା ଭିଡିଓର ସ୍କ୍ରିପ୍ଟର ଲେନ୍ଥ ୩୦ ସେକେଣ୍ଡ ଅଟେ ଏବଂ ସେ ଏକ ଭିଡିଓ ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୨୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଚାର୍ଜ କରନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *