ଚା’ ପିଇ ସାରି ଏହି ଦୋକାନରେ କପ୍ ଖାଆନ୍ତି ଲୋକେ

ପ୍ରିଜମ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ:ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ବହୁତ ପ୍ରକାର ଚା’ ପିଇଥିବେ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ କେବେ ଶୁଣିଥଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଦେଖିଛନ୍ତି କି ଚା ପିଇବା ସହିତ ଲୋକମାନେ କପ୍ ମଧ୍ୟ ଖାଇଯାନ୍ତି। ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଏକ ଚା’ ବିଷୟରେ କହିବୁ ଯେଉଁଠାରେ ଲୋକମାନେ ଚା ’ପିଅନ୍ତି ଏବଂ ବହୁତ ଉତ୍ସାହର ସହିତ କପ୍ ମଧ୍ୟ ଖଇଯାନ୍ତି। ଚା ’ପିଇ ସାରିବା ପରେ ଏଠାରେ ଲୋକମାନେ କପ୍ ଖାଆନ୍ତି। ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ଶହଡୋଲ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ରହିଛି ଏହି ନିଆରା ଚା ଦୋକାନ। ଯାହାକି ଏବେ କିଛି ଦିନ ହେବ ବେଶ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛି। ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଚା ’ପିଅନ୍ତୁ ଏବଂ କପ୍ ଖାଆନ୍ତୁ କନସେପ୍ଟ ପାଇଁ। ଏହି କନସେପ୍ଟ ଏବେ ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ କୌତୁହଳର କେନ୍ଦ୍ର ପାଲଟିଛି। ଲୋକମାନେ ଜାଣିବାକୁ ଉତ୍ସୁକ ହେଉଛନ୍ତି ଯେ କେଉଁ ପ୍ରକାରର ଚା’ ଦେଉଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଲୋକମାନେ ଚା’ ସହିତ କପ୍ ଖାଉଛନ୍ତି।

ବାସ୍ତବରେ ଶହଡୋଲର ୨ ଜଣ ଯୁବକ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ନୂତନ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସେମାନେ ଏକ ଚା ଦୋକାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।ତାଙ୍କ ଚା ଦୋକାନର ବିଶେଷତ୍ୱ ​​ହେଉଛି ସେମାନେ ଚା ପିଇବା ସହ କପ୍ ଖାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି । ଏହି ଦୋକାନର ଚା ’ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ସ୍ୱାଦଯୁକ୍ତ, କିନ୍ତୁ ଚା’ ପିଇବା ପରେ କପ୍ ଖାଇବା କନସେପ୍ଟ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରୁଛି। ଚା ’ଏବଂ କପ୍ ଟେଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ଦୋକାନରେ ପହଞ୍ଚୁଛନ୍ତି। ଏହା କେଉଁ ପ୍ରକାରର କପ୍ ବୋଲି ଲୋକମାନେ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଦୁଇ ସାଙ୍ଗ ରିଙ୍କୁ ଆରୋରା ଏବଂ ପୀୟୁଷ କୁଶୱା ଏହି ନୂତନ ଧାରଣା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନେ କୁହନ୍ତି ଯେ ଉଭୟ ନିଜର କିଛି ନୂଆ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। ଅନେକ ଭାବିବା ପରେ ସେମନେ ଚା ’ଷ୍ଟଲ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ କିଛି ପସନ୍ଦ କରିପାରିଲେ ନାହିଁ। ତେଣୁ, ଏଥିରେ ନବସୃଜନ ଆଣିବା ପାଇଁ ସେ ଏକ ନିଆରା ପଦ୍ଧତି ଆପଣାଇଲେ, ଯାହା ସମଗ୍ର ଜିଲ୍ଲାରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିନ୍ନ ରହିଥିଲା। ଏହାପରେ ସେମାନେ ଏହି ବିଶେଷ ଚା’ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ଲୋକମାନେ ଚା ପିଇବା ସହିତ କପ୍ ଖାଉଛନ୍ତି।

ସେମାନେ କୁହନ୍ତି ଯେ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ସେମାନେ ପୁନେରେ ଏହାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ଯାହାକୁ ଲୋକ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ, ଏହା ପରେ ସେମାନେ ତାକୁ ଶାହଦୋଲକୁ ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଏହାକୁ ତାଙ୍କର ନୂତନ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ସହିତ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଯାହାକୁ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ପାଉଛନ୍ତି।ସ୍ପେସିଆଲିଟି କପ୍ ବିଷୟରେ, ଉଭୟ ଯୁବକ କୁହନ୍ତି ଯେ ଏହି କପ୍ ବିସ୍କୁଟରେ ତିଆରି। ସେହିଭଳି ଏକ ଭିନ୍ନ ସ୍ୱାଦର ଚା ’ଦିଆଯାଉଛି,ଯାହାକୁ ଲୋକମାନେ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଏହି କପ୍ ବିସ୍କୁଟରେ ତିଆରି, ତେଣୁ ଲୋକମାନେ ଚା ପିଇବା ସହିତ କପ୍ ଖାଆନ୍ତି। ଏହାକୁ ୱାଫର୍ସ କପ୍ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ। ଏହା ମଧ୍ୟ ଆବର୍ଜନା ସୃଷ୍ଟି କରେ ନାହିଁ ଏବଂ ଯଦି ଏକ ନୂତନ ଧାରଣା ଅଛି, ତେବେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିବ ନିଶ୍ଚୟ ବୋଲି ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.