ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ପୋଷା ପଶୁ ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ?

ପ୍ରିଜମ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ: ଅନେକ ଲୋକ ପଶୁ ପାଳିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ଲୋକମାନେ ଏଥି ପାଇଁ ବହୁତ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କୌଣସି ପଶୁ ବା ଜୀବ ପାଳିବା ପାଇଁ କେହି କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିପାରିବେ କି? ହଁ ଲୋକମାନେ ଏହା କରିପାରନ୍ତି। ସମସ୍ତ ଲୋକ ନୁହଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଦୁନିଆରେ କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଗୃହପାଳିତ ପଶୁମାନଙ୍କ ପାଇଁ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତି |ଆଜି ଆମେ ଦୁନିଆର ଏପରି କେତେକ ଗୃହପାଳିତ ପଶୁ ବିଷୟରେ କହିବୁ ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଅଟେ। ଏବଂ ଏହାକୁ ପାଳିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତି। ଏହି ପଶୁମାନଙ୍କର ମୂଲ୍ୟ ଜାଣିବା ପରେ ଆପଣ ଏହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହେବ, କିନ୍ତୁ ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତ୍ୟ ଅଟେ । ଅନେକ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ କାର ଏବଂ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ବଙ୍ଗଳା ଏହି ପଶୁମାନଙ୍କ ମୂଲ୍ୟରେ କିଣାଯାଇପାରିବ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ଦାମୀ ଗୃହପାଳିତ ପଶୁ ବିଷୟରେ|ପଶୁମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଏହି ଅଧ୍ୟୟନରେ କୁକୁର-ବିଲେଇର ମୂଲ୍ୟ କୋଟି କୋଟିରେ ଆକଳନ କରାଯାଇଛି। ଏହି ପଶୁମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ସେଲିବ୍ରିଟି ମାନ୍ୟତା ମଧ୍ୟ ପାଇଛନ୍ତି । ଅଲ ଆଟ୍ କ୍ୟାଟ୍ ନାମକ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ଏହି ପଶୁମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଛି। ଆମେରିକାର ଲୋକପ୍ରିୟ ଗାୟକ ଟୋଲର ସ୍ଵିଫ୍ଟଙ୍କର ଏକ ବିଲେଇ ଅଛି ଯାହାକି ସ୍କଟିସ୍ ଫୋଲ୍ଡ ପ୍ରଜାତିର।

ଦାବି କରାଯାଇଛି ଯେ ଟୋଲର ସ୍ଵିଫ୍ଟଙ୍କ ଏହି ବିଲେଇ ହେଉଛି ଦୁନିଆର ତୃତୀୟ ମହଙ୍ଗା ଗୃହପାଳିତ ପଶୁ। ଏହି ବିଲେଇର ମୂଲ୍ୟ ୮୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ । ଏହି ବିଲେଇ ମଧ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ, ଯାହାର ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ @ ନାଲା_କ୍ୟାଟ ନାମକ ଏକ ଆକାଉଣ୍ଟ ଅଛି। ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ୪୪ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏହି ବିଲେଇକୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି । ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ନାଲାର ମୂଲ୍ୟ ୮୨୫ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ହେବ ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଇଛି। ଏହାର ନାମ ଗିନିଜ ବୁକ୍ ଅଫ୍ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡରେ ମଧ୍ୟ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି।ଜର୍ମାନ ଶେଫର୍ ପ୍ରଜାତିର କୁକୁର Gunther VI, ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ପଶୁ ତାଲିକାରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି, ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ୪୦୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଅଟେ। ଏହି କୁକୁରର ମାଲିକ ହେଉଛନ୍ତି ଇଟାଲୀ କମ୍ପାନୀ ଗୁନ୍ଥର କର୍ପୋରେସନ୍। ଏକ ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆନାଲିଟିକ୍ସ ଆଧାରରେ ଏହି ପ୍ରାଣୀମାନଙ୍କର ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି।

ଏହି ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାବେଳେ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପୋଷ୍ଟରୁ ଏହି ପଶୁମାନେ ପ୍ରତିଦିନ କେତେ ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି ସେ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଛି । ଟୋଲର ସ୍ଵିଫ୍ଟ ୨୦୨୦ ମସିହାରେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଅଲିଭିଆଙ୍କ ଫଟୋ ସେୟାର କରିଥିଲେ, ଯାହାକୁ ୨ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ ଟୋଲର ସ୍ଵିଫ୍ଟ ତାଙ୍କ ବିଲେଇକୁ କେତେ ଭଲ ପାଆନ୍ତି।ଆମେରିକୀୟ ଟିଭି ହୋଷ୍ଟ ଅପ୍ରା ୱିନଫ୍ରେଙ୍କ କୁକୁର ଶ୍ୟାଡି, ସନ୍ନି, ଲରେନ୍, ଲୀଲା ଏବଂ ଲୁକ ମଧ୍ୟ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ପଶୁମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ମୂଲ୍ୟ ପାଖାପାଖି ୨୫୯ କୋଟି ଅଟେ। ଏହି ତାଲିକାରେ, ପୋମେରାନିଆ ପ୍ରଜାତିର ଜିଫପମ୍ ନାମକ ଏକ କୁକୁର ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି, ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ୨୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ଏହି ତାଲିକାର ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନ ହେଉଛି ଫ୍ୟାଶନ ଡିଜାଇନର୍ କାର୍ଲ ଲେଗର୍ଫେଲ୍ଡଙ୍କ ବିଲେଇ, ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ୧୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ। ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବେଟି ହ୍ୱାଇଟଙ୍କ କୁକୁରର ମୂଲ୍ୟ ୪୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ । ଯଦିଓ ଉଭୟ କାର୍ଲ ଲେଜର୍ଫେଲ୍ଟ ଏବଂ ବେଟି ହ୍ୱାଇଟ ଆଉ ଏହି ଦୁନିଆରେ ନାହାଁନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *