ଗୋଲାପୀ ରଙ୍ଗ ପଛରେ ପାଗଳ ମହିଳା, ଖାଦ୍ୟବି ଖାଆନ୍ତି ଗୋଲାପୀ

ପ୍ରିଜମ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ: ସାଧାରଣତଃ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଗୋଲାପୀ ଝିଅମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ହୋଇଥାଏ। ଅନେକ ଥର ଏହା ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଏ ଯେ ଛୋଟ ଝିଅମାନେ ମଧ୍ୟ ଗୋଲାପୀ ରଙ୍ଗର ଖେଳନା କିମ୍ବା ପୋଷାକ ଇତ୍ୟାଦି କିଣିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ତଥାପି, ଧୀରେ ଧୀରେ ଯେତେବେଳେ ସେ ବଢ଼ିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି, ତା’ର ପସନ୍ଦ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାକୁ ଲାଗେ। ଗୋଲାପୀ ସହିତ, ସେମାନେ ଅନ୍ୟ ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ ମଧ୍ୟ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଝିଅ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାର ପସନ୍ଦ କେବେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ। ସେ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଗୋଲାପୀ ରଙ୍ଗକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ତାଙ୍କର ହବି, ଉତ୍ସାହରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି । ସେ ଗୋଲାପୀକୁ ଏତେ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କର ପୁରା ଦୁନିଆକୁ ‘ଗୋଲାପୀ’ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

ଏହି ଝିଅର ନାମ ହେଉଛି ହୋଲି ୱେମାଉଥ୍ । ୨୮ ବର୍ଷୀୟ ହୋଲି ଗୋଲାପୀ ରଙ୍ଗକୁ ଏତେ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଯେ ସେ କେବଳ ଗୋଲାପୀ ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ ଏବଂ ଜୋତା ପିନ୍ଧନ୍ତି ନାହିଁ, ବରଂ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟକୁ ଗୋଲାପୀ ରଙ୍ଗରେ ମଧ୍ୟ ରଙ୍ଗ କରନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଏହି ଉତ୍ସାହ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଗଳାମିରେ ପରିଣତ ହୋଇଯାଇଛି। ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ସେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାଠାରୁ ଅଧିକ ପାଗଳମା କଣ ହୋଇପାରେ ଯେ, କେହି ତାଙ୍କ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟକୁ ବି ଗୋଲାପୀ ରଙ୍ଗ କରନ୍ତି। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ହୋଲି ପିଲାଦିନରୁ ବାର୍ବୀ ଡଲ୍ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ୨୦ ବର୍ଷ ହେବା ମାତ୍ରେ ତାଙ୍କର ଏହି ହବି ଏକ ଉତ୍ସାହରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା । ସେ ତାଙ୍କ ଜୀବନକୁ ଗୋଲାପୀ ରଙ୍ଗରେ ଭରି ଦେଇଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୋଲାପୀ ହେଉଛି ତାଙ୍କର ପ୍ରିୟ ରଙ୍ଗ, ଯାହା ତାଙ୍କୁ ସବୁବେଳେ ନିଜ ପିଲାଦିନ ସହିତ ଯୋଡ଼ି ରଖିଥାଏ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେବେଳେ ହୋଲିଙ୍କୁ ମାତ୍ର ୫ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ଅପସ୍ମାର ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ, ତାଙ୍କର ପିଲାଦିନର ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ବିତିଥିଲା । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ନିଜ ପିଲାଦିନକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ଉପଭୋଗ କରିପାର ନଥିଲେ । ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବାରୁ ସେ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ପିଲାଦିନର ପ୍ରିୟ ରଙ୍ଗକୁ ଆପଣାଇ ନେଇଛନ୍ତି।ହୋଲି ତାଙ୍କ କୋଠରୀରେ ବାର୍ବି ଥିମ୍ ର ଏକ ଆଲମାରୀ ମଧ୍ୟ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ଗୋଲାପୀ ରଙ୍ଗର ଏବଂ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛି ସେହି ଆଲମାରୀରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ପୋଷାକ ସବୁ ଗୋଲାପୀ ରଙ୍ଗର। ଏହି ରଙ୍ଗ ବ୍ୟତୀତ ସେ ଅନ୍ୟ ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧନ୍ତି ନାହିଁ। ହୋଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ତାଙ୍କର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅଦ୍ଭୁତ ମନେ କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ କିଛି ଫରକ୍ ପଡେ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ, ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକା ହୋଲିଙ୍କ ହବିକୁ ସମର୍ଥନ କରନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *