ଜାଣନ୍ତୁ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ କେମିତି ପାଇବେ ଅଧିକ ଲାଇକ୍

ପ୍ରିଜମ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ: ଆଜିକା ସମୟରେ ଯିବାରୁ ବୟସ୍କ ସମସ୍ତ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଆପ୍ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ପାଲଟିଛି । ଫେସବୁକ୍ ଅର୍ଥାତ୍ ମେଟା କମ୍ପାନୀ ଏଥିରେ ଭଲ ଭଲ ଫିଚର୍ ସହ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି ମଧ୍ୟ। ବ୍ୟବହାରକାରୀମାନେ ଏହା ଦ୍ଵାରା ସହଜରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇପାରିବେ ଓ କିଛି ଆୟ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ। ଏଥିରେ ଭାରତର କୋଟି କୋଟି ସକ୍ରିୟ ଉପଭୋକ୍ତା ଅଛନ୍ତି। ତେବେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମର ବହୁଦିନ ବ୍ୟବହାର ପରେ ଆଖିଦୃଶିଆ ଲାଇକ ନମିଳିବା ଅନେକଙ୍କ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ହେଉଛି। ଏହାସହ ଅନେକ ଉପଭୋକ୍ତା କମ୍ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଅଧିକ ଲାଇକ୍ ପାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି। ତେବେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ କିପରି ଅଧିକ ଲାଇକ ପାଇବେ ସେ ବିଷୟରେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହୁଛୁ। ଯାହାକୁ ଆପଣ ଅନୁସରଣ କଲେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ଲାଇକ୍ ମିଳିପାରିବ। ଏହି ଟିପ୍ସଗୁଡିକ ଅନୁସରଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ, ଆପଣ କେତେକ ଜିନିଷକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍, ଆପଣଙ୍କ କଣ୍ଟେଣ୍ଟରେ ଦମ୍ ଥିବା ଉଚିତ୍। ଆପଣ ଯାହା ବି ପୋଷ୍ଟ କରିବେ, ଯଦି ତାହା ଲୋକଙ୍କୁ ବୋର୍ କରେ ତେବେ ଲୋକମାନେ ତାହା ଦେଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବେ ନାହିଁ।

ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟ ସ୍ଲଟ୍ ଚୟନ କରନ୍ତୁ:-

ଯଦି ଆପଣ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଲାଇକ୍ ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟ ସ୍ଲଟ୍ ରେ ପୋଷ୍ଟ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ। ରବିବାର ଦିନ ଅପରାହ୍ନ ୫ ଟାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରାଯାଉଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି । ଏଥି ସହିତ, ରାତି ୨ ଟାରେ କରାଯାଇଥିବା ପୋଷ୍ଟରେ ଅନେକ ଲାଇକ୍ ମଧ୍ୟ ମିଳିପାରିବ। ଅଧିକାଂଶ ପୋଷ୍ଟ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ ଟାରେ, ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ୧ ଟା ଏବଂ ରାତି ୮ ଟା ସମୟରେ ଦେଖାଯାଏ।

HD ରେ ରିଲ୍ ପୋଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ:-

ହଁ, ଯଦି ଆପଣ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ବ୍ୟବହାରକାରୀ, ତେବେ ଏହି ଜିନିଷକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ। ଫଟୋ-ପୋଷ୍ଟ ଅପେକ୍ଷା ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ରିଲ ଅପଲୋଡର୍ ପାଇଁ ଅଧିକ ଦେୟ ମିଳିଥାଏ । ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ମଜାଳିଆ କିମ୍ବା କାର୍ଯ୍ୟର ୩୦ ସେକେଣ୍ଡ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ତାହାକୁ HDରେ ଅପଲୋଡ୍ କରନ୍ତୁ, ଇନଷ୍ଟାର ରିଲସ୍ ବିଭାଗର ଯେକୌଣସି ମ୍ୟୁଜିକ୍-ଲିରିକ୍ସ ସହିତ ଅପଲୋଡ଼ କଲେ ଅଳ୍ପ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ଲାଇକ୍ ପାଇପାରିବେ। ରିଲ୍ ଅପଲୋଡ୍ କରିବାବେଳେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଯେ, କେଉଁ ସମୟରେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ବ୍ୟବହାରକାରୀମାନେ ଅଧିକ ସକ୍ରିୟ ରହୁଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଦିଲ୍ଲୀ-ମୁମ୍ବାଇରେ ରୁହନ୍ତି, ତେବେ ରିଲ୍ ପୋଷ୍ଟ କରିବାର ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ ଟାରୁ୯ ଟା ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଆପଣ ଏହାକୁ ସକାଳ ୯ ଟାରେ ମଧ୍ୟ ଅପଲୋଡ୍ କରିପାରିବେ।ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ରିଲ୍ ପୋଷ୍ଟ କରିବାର ଗୋଟିଏ ସୁବିଧା ହେଉଛି ଯେ ଆପଣଙ୍କର ରିଲ୍ ଆପେ ଆପେ ଫେସବୁକ୍ ରେ ମଧ୍ୟ ସେୟାର ହୋଇଯିବ। ଯେହେତୁ ଫେସବୁକ ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ବହୁଳ ବ୍ୟବହୃତ ଆପ୍ଲିକେସନ୍ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ତେଣୁ ଫେସବୁକ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ରିଲ୍ ପୋଷ୍ଟ କରନ୍ତି, ଫେସବୁକ୍ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ।

ହ୍ୟାସଟ୍ୟାଗ୍ ଦିଅନ୍ତୁ:-

ଯେତେବେଳେେ ଆପଣ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ପୋଷ୍ଟ କରନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସେହି ପୋଷ୍ଟ ସହିତ ଜଡିତ ହ୍ୟାସଟ୍ୟାଗ୍ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ। ଅଧିକ ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଥିବା ହ୍ୟାସଟ୍ୟାଗଗୁଡିକ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ। ଯଦି କେହି କେହି ତାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରେ # ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ତେବେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଏହାକୁ ଟ୍ରେଣ୍ଡରେ ଆଣିବ। ଏହା ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ଯେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ କିଛି ମନୋନୀତ ହ୍ୟାସଟ୍ୟାଗ ରହିଛି ଯାହାକୁ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରେ, ସେଗୁଡିକ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଜରୁରୀ। ଯେପରି #flowerstagram #flowersofinstagram #Reelsinsta #InstaReels #Instavideo #instagramchallenge #instachallenge #trending #instagood #explorepage #goodvibesଫଟୋ-ଭିଡିଓର ସାଇଜ HD ରେ ହେବା ଉଚିତ୍:ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମର ଫଟୋ ସାଇଜ ଅନ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ହୋଇଥାଏ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ଫଟୋ କିମ୍ବା ଭିଡିଓ ଫ୍ରେସ୍ ନେଇଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ପୋଷ୍ଟ କରିପାରିବେ । ଏଥିରେ ଅଧିକ ଏଡିଟିଂ କିମ୍ବା ଫିଲ୍ଟର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ସର୍ବାଧିକ ଲାଇକ୍ ପାଇବାକୁ, ଆପଣଙ୍କର ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଦେଖାଯିବା ଉଚିତ, ଯାହା ଲୋକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥାଏ । ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ପୋଷ୍ଟ କରିନ୍ତୁ। ଯେହେତୁ, ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ମଧ୍ୟ ଆଲଗୋରିଦମ ସହିତ କାମ କରେ, ତେଣୁ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ପୋଷ୍ଟ କରନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କ ପୋଷ୍ଟ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଥାଏ।

ଆକାଉଣ୍ଟ ସାର୍ବଜନୀନ କରନ୍ତୁ:-

ଇନଷ୍ଟା ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଭାବରେ, ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ମନେ ରଖିବାକୁ ହେବ ଯେ ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ରଖନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ସର୍କଲ ବାହାରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କର ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକ ଦେଖି ପାରିବେ ନାହିଁ । ତେଣୁ ଆକାଉଣ୍ଟ ସର୍ବଦା ସାର୍ବଜନୀନ ହେବା ଉଚିତ୍ । ତୁମର ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକରେ ଲାଇକ୍ ବଢେଇବା ପାଇଁ ତୁମେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଅଟୋ ଲାଇକର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ। ଏହା ଏକ ଅନଲାଇନ୍ ଟୁଲ୍ ଯାହାକୁ ଆପଣଙ୍କ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ସହିତ ଲିଙ୍କ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ଆପଣଙ୍କର ଅନ୍ୟ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ID ଦେଖାନ୍ତୁ:-

ଆପଣଙ୍କରର ଅନେକ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ସାଇଟରେ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ରହିଥିବ, ସେଠାରେ ଆପଣଙ୍କର ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ID ର ୟୂଜର୍ଶ ନାମ କିମ୍ବା URL ପୋଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ । ଏହା ସହିତ, ଯେଉଁମାନେ ଆପଣଙ୍କର ଅନ୍ୟ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ସଂଯୁକ୍ତ, ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କର ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମକୁ ଆସିବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ। ଏହା ସହିତ, ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଦେଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ । ଆପଣ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ସମ୍ପର୍କକୁ ମଧ୍ୟ ସକ୍ଷମ କରିପାରିବେ, ଯାହାଫଳରେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କ ସହ ସଂଯୋଗ ହୋଇ ପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.