ବଦଳିଲେ ୪ ଜିଲ୍ଲାର ଜିଲ୍ଲାପାଳ

ପ୍ରିଜମ ନ୍ୟୁଜ୍ ବ୍ୟୁରୋ:  ଆଏଏସ ସ୍ତରରେ ବଡ଼ ଧରଣର ଅଦଳ ବଦଳ କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲା କ୍ଷେତ୍ରରେ ବଡ଼ଧରଣ ବିଳ୍ପବ ଆଣିବା ପାଇଁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲାପାଳ ରଂଜନ କୁମାର ଦାସଙ୍କୁ ଓଡିଆ ଭାଷା, ସାହିତ୍ୟ ଓ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗରେ ଅତିରିକ୍ତ ସଚିବ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି । ଯାଜପୁରର ନୂତନ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଭାବେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନର କମିଶନର ଥିବା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ସିଂ ରାଠୋରଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ ଦିଆଯାଇଛି । ସେହିଭଳି ବର୍ତ୍ତମାନ ସବ୍-କଲେକ୍ଟର, ଗୁଣୁପୁରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ସିଦ୍ଧେଶ ବାଲିରାମ ବଣ୍ଡାରଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନର ନୂତନ କମିଶନର ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ।

ସେହିଭଳି ନୂଆପଡା ଜିଲ୍ଲାର କଲେକ୍ଟର ମଧୁସମିତା ସାହୋଙ୍କୁ ଜଳ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗର ଡେପୁଟି ସେକ୍ରେଟେରୀ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ଦିଆଯାଇଛି । ସ୍ୱଧା ଦେବ ସିଂ ନୁଆପଡାର ନୂତନ କଲେକ୍ଟର ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ମୟୂରଭଞ୍ଜର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ ।ବଲାଙ୍ଗୀର କଲେକ୍ଟର ଅରିନ୍ଦମ ଡାକୁଆଙ୍କୁ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଏବଂ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି ।ବରିଷ୍ଠ ଓଏଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ମନୋଜ କୁମାର ମହାନ୍ତିଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଶଙ୍କର ସ୍ୱାଇଁଙ୍କୁ ଅନୁଗୁଳର ନୂତନ କଲେକ୍ଟର ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି ।

ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, DRDA, ଗଞ୍ଜାମ ଭାବରେ ଦତ୍ତଟ୍ରାୟା ଭାଉ ସାହେବ ସିନ୍ଦେ ନିଯୁକ୍ତ  ହୋଇଛନ୍ତି । ସ୍ପେଶାଲ ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିବା ଅଧିକାରୀ କିର୍ତ୍ତୀ ଭାସାନ୍ ଭି, ଗଞ୍ଜାମ (COVID ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟର / / c) ସବ୍-କଲେକ୍ଟର, ବ୍ରହ୍ମପୁର ସବ୍ କଲେକ୍ଟର ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଗୁଣୁପୁରର ସବ୍ କଲେକ୍ଟର ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି ଜେ ସୋନାଲ । ସେ  ଓଏସଡି, ଗଜପତି କୋଭିଡ୍  ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିଲେ ।