ଶତ୍ରୁ ଦେଶର ସିନେମା ଦେଖିବାରୁ ସର୍ବସମ୍ମୁଖରେ ଗୁଳିମାରି ଦୁଇ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ପ୍ରିଜମ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ: ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ଏବଂ ଉତ୍ତର କୋରିଆ ମଧ୍ୟରେ ଆଜନ୍ମ ଶତ୍ରୁତା ରହିଛି ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣା। ଏହାଛଡା ଉତ୍ତର କୋରିଆର ଏକ ଛତ୍ରବାଦୀ ଶାସକ କିମ ଜଙ୍ଗ ଉନ୍ ଙ୍କ ବିଷୟରେ କାହାକୁ ବା ଅଜଣା। ଛୋଟ ଛୋଟ କଥାରେ ସେ ମୃତ୍ୟୁ ଦଣ୍ଡ ଦେଇଥାନ୍ତି ବା ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ନର୍କ କରି ଦିଅନ୍ତି। ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ଦାବି କରିଛି ଯେ ଉତ୍ତର କୋରିଆ ଏହାର ପଶ୍ଚିମ ଏବଂ ପୂର୍ବ ସାମୁଦ୍ରିକ ସୀମାରେ ଥିବା ତୋପରୁ ପ୍ରାୟ ୧୩୦ ଟି ଗୁଳି ଚଳାଇଛି। ତେଣୁ ଦୁଇ ପଡ଼ୋଶୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଅଧିକ ତିକ୍ତ ହୋଇପଡିଛି। ଏହି ସମୟରେ ଉତ୍ତର କୋରିଆରୁ ଆଉ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏଠାରେ ଦୁଇଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ଭିଡ଼ ଆଗରେ ଗୁଳି କରାଯାଇଛି। ଉଭୟଙ୍କ ବାଉସ ମାତ୍ର ୧୫-୧୬ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କର ଭୁଲ ଏତିକି ଯେ ଉଭୟେ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆରେ ନିର୍ମିତ ଏକ ଫିଲ୍ମ ଦେଖିଥିଲେ।ଏହି ଘଟଣାଟି ଅକ୍ଟୋବରରେ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ, ଏହି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଗତ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଏହି ଦଣ୍ଡ ଦେଖିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ। ଜଣେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହେସେନ୍ ସହରରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ରନୱେରେ ଏକାଠି ହେବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଲୋକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କିଶୋର ବୟସର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଛିଡ଼ା କରି ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ।

ଚୀନ୍ ସୀମାନ୍ତରେ ଥିବା ହେସାନର ବାସିନ୍ଦା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯେଉଁମାନେ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ଡ୍ରାମା ଦେଖନ୍ତି କିମ୍ବା ସେ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସିଡି ବା ଅନ୍ୟ ଜିନିଷ ବିତରଣ କରନ୍ତି। ଏହାସହ ଏଭଳି କରି ସାମାଜିକ ଶୃଙ୍ଖଳାକୁ ବାଧା ଦିଅନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ କ୍ଷମା କରାଯିବ ନାହିଁ ଏବଂ ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯିବ। ଏହା ମୃତ୍ୟୁ ଦଣ୍ଡ ହେବ।ବାସ୍ତବରେ, ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କିମ୍ବା ସଙ୍ଗୀତ ଦେଖିବା କିମ୍ବା ଶୁଣିବା ପାଇଁ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ କିମ ତାଙ୍କ ଦାଦାଙ୍କୁ କୁକୁରମାନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ହତ୍ୟା କରାଇଥିବା ଖବର ମିଳିଥିଲା। ଚାଇନାର ଏକ ଖବରକାଗଜ ଦାବି କରିଛି ଯେ ୨୦୧୩ ରେ ଏହାର ଜାଙ୍ଗ ଗୀତ-ଥାକକୁ ଅଞ୍ଚଳରେ ହତ୍ୟା କରାଯିବା ସହ ୧୨୦ ତିନି ଦିନିଆ ଭୋକରେ ଥିବା କୁକୁରକୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଇ ଦେଇଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *