Connect with us

ଭାଇରାଲ ଖବର

ସେଲୋଟେପ ଲଗାଇ ହେଲିକପ୍ଟର ତଳେ ଉଡ଼ିଲେ ଯୁବକ

Published

on

ପ୍ରିଜମ୍ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ: ବିମାନ ଯାତ୍ରାରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଯେତେ ଶୀଘ୍ର ଗନ୍ତବ୍ୟ ସ୍ଥଳକୁ ନେଇଯାଏ, ବିପଦ ମଧ୍ୟ ସେତେ ଅଧିକ। ସମୟ କ୍ରମେ ବିମାନ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବା ସହ ଆକାଶରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ମଧ୍ୟ ବଢୁଛି। ବିମାନ ଯାତ୍ରା ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିପଜ୍ଜନକ ଅଟେ। ପାଇଲଟଙ୍କ ଟିକିଏ ଅସାବଧାନତା ଜୀବନ ନେଇପାରେ। ଆଜିକାଲି, ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, କଳ୍ପନା କରନ୍ତୁ ଯେ ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ବିନା ସିଟ୍ ବେଲ୍ଟ ବାନ୍ଧି ବିମାନରେ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତି, ତାହା ପୁଣି ବିମାନ ତଳେ କେବଳ ସେଲୋଟେପ ଲଗାଇ। ଏହି ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିଲେବି ଦେହ ହାତ ଥରି ଉଠେ। ହେଲେ ଋଷିଆର ନାମିତୋଭ ନାମକ ୨୫ ବର୍ଷିୟ ଯୁବକ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ଏକ ଷ୍ଟଣ୍ଟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ନୂଆ ଷ୍ଟଣ୍ଟରେ ନାମିତୋଭ ଏକ ହେଲିକପ୍ଟର ତଳେ ସେଲୋଟେପ ଲଗାଇ ଉଡାଣ ଭାରିଥିଲେ। ସେ ହେଲିକପ୍ଟର ତଳେ ଅଟକି ରହିଥିଲେ। ଟିକିଏ ଅସାବଧାନତା ହୋଇଥିଲେ ସିଧା ମାଟିରେ ପଡ଼ିଥାନ୍ତେ। ଯଦି କୌଣସି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥାନ୍ତା, ତେବେ ତାଙ୍କ ବଞ୍ଚିବାର ସମ୍ଭାବନା ବହୁତ କମ୍ ଥିଲା। ତେବେ ଏହିପରି କିଛି ଘଟି ନଥିଲା ଏବଂ ସେ ନିରାପଦରେ ଭୂମିରେ ଅବତରଣ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଏହି ଭିଡିଓ ଯୋଗୁଁ ହେଲିକପ୍ଟର ଉଡାଉଥିବା ପାଇଲଟ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି।
ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ନାମିତୋଭଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ହେଲିକପ୍ଟର ଉଡାଉଥିଲେ। ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଆଲେକ୍ସଜାଣ୍ଡାର୍ ନାଜରୋଭଙ୍କୁ ୩୧ ବର୍ଷ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଛି। ଏହି ବିପଜ୍ଜନକ ଷ୍ଟଣ୍ଟରେ କିଛି ହୋଇପାରିଥାନ୍ତା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିନା ଅନୁମତିରେ ଏହା କରିବା ବାୟୁସେନା ପାଇଁ ଉଦ୍ବେଗଜନକ ଥିଲା। ପାଇଲଟ୍ ଜଣକ ସାମରିକ ବାୟୁସେନା ଅଧିକାରୀ ଥିବା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଋଷର ଅନୁସନ୍ଧାନ କମିଟିର ତଦନ୍ତର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଲାଇସେନ୍ସକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି।
ଭିଡିଓର ନାମିତୋଭ କେବଳ ସେଲୋଟାପ ମାଧ୍ୟମରେ ହେଲିକପ୍ଟର ତଳେ ଲାଗି ଉଡୁଥିବାର୍ ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ନା ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ଦଉଡିରେ ବନ୍ଧା ହୋଇଥିଲା ନା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ସୁରକ୍ଷା ଉପକରଣ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା। ଯଦି ସେଲୋଟେପ୍ ଛିଣ୍ଡି ଯାଇଥାନ୍ତା ତେବେ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଥାନ୍ତା। ଭିଡିଓରେ ନାମିତୋଭଙ୍କୁ କେହି ଜଣେ କହୁଥିଲେ ଯେ ଜୀବନ ଥରେ ଆସେ, ତେବେ କାହିଁକି ଭୟରେ ବଞ୍ଚିବ? ମୁକ୍ତ ଭାବରେ ବଞ୍ଚିବା ଉଚିତ୍। ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖି ଲୋକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। କିଛି ଲୋକ ଷ୍ଟଣ୍ଟ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅଧିକାଂଶ ଏହାକୁ ପାଗଳାମି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending