କେବେବି ସ୍କୁଲ ଯାଇ ନାହାନ୍ତି ବଲିଉଡର ଏହି ସଫଳ ଅଭିନେତ୍ରୀ

ପ୍ରିଜମ ନ୍ୟୁଜ ବ୍ୟୁରୋ: ବଲିଉଡ ଏବଂ ଟିଭି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଅନେକ ସଫଳ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଅଭିନୟ ପୂର୍ବରୁ ଅଧ୍ୟୟନ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯିଏ ‘କେବେ ବି ସ୍କୁଲକୁ ଯାଇ ନାହାନ୍ତି’ । ହଁ, ବଲିଉଡର ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସାରିକା ପ୍ରକାଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ‘କେବେ ସ୍କୁଲ ଯାଇ ନାହାଁନ୍ତି’। ତାଙ୍କର ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସାରିକା କହିଥିଲେ ଯେ ପୂର୍ବରୁ ସ୍କୁଲ ଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ଖରାପ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ‘ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିକୁ ଆସିବ’ ତାଙ୍କର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଥିଲା।ସାରିକା ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଏବଂ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଚୟନ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଏକ ଫିଲ୍ମ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ତିନୋଟି ଜିନିଷ ଦେଖନ୍ତି।

ସାରିକା ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ବୟସରେ ‘ମଝଲି ଦିଦି’ରେ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବରେ ତାଙ୍କର ଅଭିନୟ ଜୀବନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ‘ହମରାଜ’, ‘ସତ୍ୟକମ୍’, ‘ଦେବୀ’ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ସେ ‘ଗୀତା ଗାତା ଚଲ’, ‘ମଧୁ ମାଳତୀ’, ‘ପ୍ୟାରା ଦୁଷ୍ମନ’ ଏବଂ ‘ବାର ବାର ଦେଖୋ’ ଭଳି ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ।ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ସାରିକା ସ୍କୁଲ ନ ଯିବା କଥା ଗ୍ରହଣ କରି କହିଥିଲେ, ‘ଏହା ମୋର ଭାଗ୍ୟ। ଜଣେ ସିନେମା ବ୍ୟକ୍ତି ହେବା ମୋର କଲିଂ କାର୍ଡ ଥିଲା।

ଜୀବନ ମୋତେ ସେହି ପଥରେ ନେଇ ଗଲା । ମୁଁ ସେତେବେଳେ ଖରାପ ଅନୁଭବ କରୁଥିଲି। ମୁଁ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଦୁଃଖିତ ହୁଏ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଦେଖେ ଯେ ଶିଶୁ କଳାକାରମାନଙ୍କୁ ସ୍କୁଲ ଯିବାରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଏତେ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ । ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଏହାର ଭଲ ପାର୍ଟ ଦେଖେ, ସେତେବେଳେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ମୋ ସ୍କୁଲ ଏବଂ କଲେଜରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା। ବଲିଉଡ୍ ର ଆହୁରି ଅନେକ କଳାକାର ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁ ମାନେ କେବଳ ସ୍କୁଲ ଶିକ୍ଷା ସମାପ୍ତି କରିଛନ୍ତି। କେବେ ବି କଲେଜ ଯାଇ ନାହାନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *